HD videa > Peniscola

English

21.ledna 2011 byl zveřejněn na  serveru YouTube klip Peníscola. Je posledním ze série HD videí natočených během mé dovolené strávené na španělském Costa del Azahar.

Peníscola, často nazývaná "Valencijský Gibraltar" je opevněným mořským přístavem s majákem, postaveným na skalnatém ostrohu vysokém asi 67 m a připojeným k pevnině jen úzkým pásem země. Peníscola pochází z místní zkomoleniny latinského slova peninsula (poloostrov). Město se nachází asi 130km severně od Valencie na pobřeží Středozemního moře. Původně bylo vystavěno v letech 1294 až 1307 templářskými rytíři a od roku 1415 bylo sídlem Avignonského papeže Benedicta XIII, jenž je v historii připomínán jako Papa Luna.
Hrad, kde Benedict žil od roku 1417 až do své smrti v roce 1423 byl zrestaurován a vylepšen a pro účely natáčení slavného historického velkofilmu Anthonyho Manna El Cid v roce 1960 byl opatřen i restaurovanými a zvýšenými hradbami. Peníscola v tomto filmu hraje roli obléhané Valencie. Hrad je nyní populární turistickou atrakcí a okolní skvělé pláže jsou vyhledávaným cílem rodinných výletů a dovolených.

Klip byl také nafilmován z Multiplex EasyStaru kamerou GoPro HD. Je kompilací tří po sobě jdoucích letů z rána 7.července 2010. Dva lety odstartovaly ze severní pláže, poslední pak z jižní pláže v blízkosti přístavu. Jen první z letů byl řízen s užitím bezdrátového přenosu obrazu FPV. Dva zbývající byly pilotovány jen s pozemním visuálním řízením, když v průběhu prvního letu došla kapacita akumulátoru pozemního videopřijímače obrazu. Aby bylo možno nabídnout perfektní celkové panoramatické záběry hradu, města a přístavu, EasyStar vystoupal až do 237m výšky (což vidím při vid-řízení bez jakékoli optiky jako solidní výkon). Takto získaná úžasná scenérie ovšem stojí za to a v tomto klipu si ji můžete vychutnat.

Pokud se vám nezobrazilo okno prohlížeče videa, na vašem počítači není správně nainstalována aplikace FlashPlayer. Použijte přímý link na server YouTube.

Místo pořízení klipu

 

YTNlMGZ