HD videa > Zámek Moritzburg

English

Klip FPV HD Moritzburg, Three Nuts for Cinderella byl na serveru YouTube publikován 7.srpna 2011. Jedná se o můj první klip pořízený v Německu. Snímky z tohoto letu byly na Panoramiu publikovány už v červnu 2011.

Moritzburg je významným barokním zámkem v obvodu stejnojmenné obce v srdci Saska, asi 13km severně od Drážďan.
Původní zámek byl vybudován v letech 1542–1546 jako lovecký letohrádek. Mezi roky 1661 and 1671 byla přistavěna kaple podle návrhu architekta Wolfa Caspara von Klengels jako skvělý příklad raně barokního stylu. V letech 1723 až 1733 saský a polský král Augustus II Silný zámek rozsáhle přebudoval v luxusní a pohodlné sídlo, včetně pěstěného parku, několika rybníků a herního areálu.

Interiérové vybavení řady prostor zámku je věnováno honitbě a lovectví a umění s nimi spojenými. Zde umístěná kolekce jeleních trofejí se řadí k největším a nejrozsáhlejším na světě. V sále Monströsensaal je ochraňována i unikátní trofej 66-teráka. Reprezentační místnosti obsahují unikáty lakovaného a vykládaného nábytku se stříbrnými aplikacemi zhotoveného pro Augusta ve stylu versajského nábytku Ludvíka XIV. a expozice čínského, japonského i míšeňského porcelánu. Zámek se také proslavil svými pískovcovými dekoracemi.

V interiéru i okolí zámku Moritzburg byla v roce 1973 filmována řada scén slavné filmové pohádky Tři oříšky pro Popelku ("Drei Nüsse für Aschenbrödel" in German, "Three Nuts for Cinderella" in English language) vyrobeného v československo-německé koprodukci se skvělou Libuší Šafránkovou v hlavní roli. Tento příběh patří k vánocům českých i německých dětí stejně neodmyslitelně jako vánoční stromeček či bramborový salát.

Hudebním doprovodem klipu je skvělá hudba Karla Svobody převzatá rovněž z této pohádky.

Tři oříšky pro Popelku

Tento klip je kompilací tří různých letů a je zpestřen několika scénami ze zmíněné pohádky. Dva lety z uvedených tří byly provedeny brzy ráno, aby slunce osvětlovalo zámek ze severovýchodu, západní fasáda zámku s kaplí vynikla při podvečerním letu natočeném následujícího dne. Poslední let byl uskutečněn velmi blízko zámku a nad ním. Proto jsem model řídil bez FPV-videobrýlí s udržením přímé viditelnosti po celou dobu letu, neboť jsem nemohl riskovat ztrátu signálu při skrytí modelu za překážku, což by se s brýlemi na daném místě stalo skoro s jistotou.

Pokud se vám nezobrazilo okno prohlížeče videa, na vašem počítači není správně nainstalována aplikace FlashPlayer. Použijte přímý link na server YouTube.

Místo pořízení klipu

 

YzYyO