HD videa - Příspěvky od jiných autorů

English

Logo mikrokopter.de

V samém závěru roku 2010 přibyl do mé flotily fotografických modelů nový přírůstek - Hexakopter v provedení XL z dílny HiSystems GmbH něměckých návrhářů Holgera Busse a Inga Buskera.
Hexakopter je přímo předurčen k použítí jako létající fotografické a filmovací zařízení. Je schopen stát na místě jako helikoptéra, pohybovat se pomalu a zcela plynule vzhůru a nafilmovat tak fantastické záběry. Vybaven dvojicí rychlých stabilizačních serv řízených trojosými gyroskopy a akcelerometry je schopen dosáhnout bezvadné stability obrazu i za větrných podmínek.

Stroj dodaný v kompletní elektronické výbavě obsahuje i navigační moduly, GPS, OSD, modul pro dálkový přenos telemetrie do pozemní stanice a trojosý magnetometr, který ze zařízení číní buď dálkově řízený stroj prostřednictvím obrazu bezdrátově přenášeného do pozemní stanice, nebo zcela autonomní létající zařízení UAV schopné pohybovat se bez pozemního řízení po předprogramované trase a po nafilmování žádaných záběrů se vrátit zpět do místa startu. Karbonové provedení ramen hexakoptera, podvozku a fotografického držáku šetří hmotnost a dává předpoklad k nesení poloprofesionálních kamer až do hmotnosti 1,2kg.

Hexakopter XL

Využití hexakoptera neznamená zanevření na užití například větroňů. Každá z těchto koncepcí nabízí své výhody. Zatímco hexakopter je schopen vertikálního startu a přistání a nabízí možnost pořízení perfektních záběrů v omezeném letovém prostoru, větroň zůstává nadále dobrým řešením k pořízení celkových otevřených záběrů v místech s dostatečným prostorem k přistání, tedy například k pořízení záběrů plynulých průletů nad přírodními scenériemi, průmyslovými areály apod.

Než jaro přinese šanci k pořízení prvních vlastních videosekvencí z tohoto úžasného stroje, nabízím na této stránce několik odkazů na příklady perfektních videí pořízených z mikrokopterů známými fotografy a filmaři leteckých záběrů ze Španělska, Norska a USA.

Podívejte se, co hexakoptery a oktokoptery dokáží.

PanoramaHardanger
AlbertoCVR
Jeff Scholl

PanoramaHardanger (Norsko)

Crown Princess

Geiranger Gudvangen Utladalen
Ledovec Nigard Hardangerbrua Voss Voss Golf Teaser
Řeka

AlbertoCVR (Španělsko)

Merida

Coruna Aranjuez Madridská býčí aréna a jiné

Jeff Scholl (USA)

Glacier Park na podzim

Golfový klub Big Mountain Zimní středisko Whitefish Mountain Řeka
Řeka Lochsa

Zpět

 

YjdjOTM1