HD videa > Bulharsko

English

Záběry pro tento videoklip byly pořízeny v létě 2012 během naší dovolené strávené tentokrát na Slunečném pobřeží v Bulharsku, avšak teprve takřka po roce se dostalo i na střih.

Videoklip je sestřihem takřka 160 letových minut nalétaných nad přímořským letoviskem Nessebar.

Nachází se asi 30km severovýchodně od Burgasu. Historická část města, často označovaná jako "Perla Černého moře", se nachází na poloostrově vysunutém do moře (původně se jednalo o ostrov) připojeném k pevnině sypanou hrází. Původní trácká osada Menebria se ve starověké řečtině označovala jako Mesembria. Pod tímto jménem zůstala známa až to středověku. Nessebar nese znaky osídlení řadou předchozích civilizací v průběhu jeho bohaté historie. Nessebar je územím s nejvyšší koncentrací církevních staveb na světě, na ploše menší než 1 čtvereční kilometr dodnes najdeme pozůstatky více jak 40 kostelů, v řadě z nich jsou dodnes slouženy pravidelné bohoslužby. Jeho významný historický přínos potvrdilo i UNESCO zápisem města na seznam Světového kulturního dědictví v roce 1983. Nesebar - přístav

Poměrně malý a extrémě zastavěný ostrov nabízí jen málo příležitostí pro start a přistání větroně. Zvolil jsem proto úzkou louku na severním pobřeží ostrova východně od ruin chrámu St. Mary Eleousa. Na další místa ostrova bylo třeba přejít po pobřeží během letu a poté se zas vrátit na plánované místo přistání.

Dalším problémem bulharského pobřeží se ukázal vítr. Zatímco na jiných místech bývá nejméně do 8 hodiny ranní velmi klidno a bezvětří, v Nessebaru se čerstvý vítr opíral do křídel již od 6 hodin, a v to některých dnech i takovou silou, že start nebyl možný. Jindy, když na start přece jen došlo, prudké poryvy mnohdy způsobily i překocení modelu nad mořem. Jindy byl zas vítr tak silný, že dotáhnout model zpět k pobřeží bylo možné jen s motorem zapnutým naplno a poté nad pevninou probíhalo přistání za couvání modelu vzad.

Stalibizace kamery si s tak prudkými nárazy větru nemohla poradit a tak i těch málo vybraných záběrů není bohužel tak perfekních. jako ke tomu i jiných klipů.

 

Pokud se vám nezobrazilo okno prohlížeče videa, na vašem počítači není správně nainstalována aplikace FlashPlayer. Použijte přímý link na server YouTube.

Místo pořízení klipu

 

ZjUwMWRkM