HD videa > Stříbrný rybník, Hradec Králové

English

1. ledna 2010 byl na YouTube zveřejněn klip FPV HD Hradec Kralove (my first long-distance flight). Odtud je možno ho i stáhnout.
Klip byl pořízen Multiplex EasyGliderem Pro vybaveným kamerou Aiptec PenCam HD. Jedná se o můj vůbec první dálkový FPV let do vzdálenosti přes 1 km. Odstartováno bylo od Stříbrného rybníku u Hradec Králové. Model překročil řeku Orlici a pokračoval na Slezské předměstí, kde již počalo být pozorováno zrnění obrazu. Kvůli útlumu vln nízko nad zemí došlo ke krátkému výpadku a takřka pádu u silnice na Slezském předměstí. Vše však dobře dopadlo a model se bezpečně vrátil na přistání v místě startu v Malšově Lhotě. Aiptec PenCam HD byl současně užit i jako zdroj obrazu pro vysílač Lawmate 100mW, standartní 2.4GHz přijímač vybavený směrovou YAGI anténou zajistil signál pro videobrýle. Letadlo bylo pro kontrolu po celou dobu sledováno malým dalekohledem na stativu. Mapa s lokalizací pořízení klipu je zde.

Pokud se vám nezobrazilo okno prohlížeče videa, na vašem počítači není správně nainstalována aplikace FlashPlayer. Použijte přímý link na server YouTube.

Místo pořízení klipu

 

MDU4YWR