HD videa

English

Videogalerie obsahuje HD videa uveřejněná na serveru YouTube. Zde jsou k výběru různá rozlišení až po Full-HD rozlišení 1920x1080 pixelů 30 snímků/sekundu. Originální záznam je vždy v širokoúhlém formátu 16:9 a plném rozlišení 1920x1080. Úhel záběru obrazu je 127x83°. Protože při tak širokém úhlu záběru podléhá již obraz značné deformaci (efekt rybího oka), musí být následně snímek po snímku zpětně korigován. Korekce opraví zakřivené linie objektů, ovšem za cenu rozdílné rychlosti pohybu obrazu v jeho středu a na okrajích. Lidské oko ale vnímá stejně, jen okraje obrazu nevidíme tak ostře a nevěnujeme jim takovou pozornost. Korekci rozdílné středové a okrajové úhlové rychlosti obrazu provádí náš mozek.
Kamera je současně užita pro bezdrátový přenos obrazu a zvuku do pozemní stanice (FPV) a aktuální obraz je zobrazen ve videobrýlích nebo na monitoru.

Líbí se vám videa a pro presentační či dokumentační účely byste rádi nechali pořídit záznam vašich oblíbenených míst? Pak neváhejte a napište.

HD videa ze Španělska
HD videa z České republiky
HD videa jiných autorů

 

N2I0M