Novinky > 24.07.2015 - nové fotografie na Panoramiu

English

 

Fasanenschlosschen (Malý bažantí zámeček) a Moritzburgské přístaviště, Sasko

Fasanenschloss Moritzburg Krajina okolo Moritzburgu se proslavila po roce 1973, kdy se barokní zámek stal slavnostní kulisou populárního česko-německého pohádkového filmu "Tři oříšky pro Popelku".
Jen pár minut jízdy autem nebo romantické procházky od barokního zámku Moritzburg se nachází Bažantí zámeček (Fasanenschlosschen), okouzlující rokokový palác. Na půdorysu čtverce o straně pouhých 12m poskytuje dostatečný prostor pro prezentaci řady uměleckých miniatur a je proto také nazýván "Rájem v kostce". Tento malý lovecký palác s miniaturním přístavem a majákem tvořil ve své době kulisu oslnivých festivalů přední saské šlechty. Budova byla postavena v letech 1770 až 1776 a přejímá čínské vlivy podle projektu architekta Johanna Daniela Schadeho.

Zámek je obklopen rozsáhlým jezerem. Na protilehlém konci parku bylo zbudováno přístaviště a maják. Ty sloužily saskému dvoru a jeho hostům v 18. století jako velkolepé pozadí při plavbě po jezeře ve fregatách a gondolách.

V současnosti podstatnou část areálu vlastní stát Sasko a snaží se rekonstruovat historické budovy i krajinné prvky.

Restaurování Fasanenschlosschen bylo dokončeno v roce 2007.

Snímky byly pořízeny z kvardokopteru Walkera UFO MX-400 kamerou GoProHD-2 stabilizovanou gimbalem Walkera WK-G-2D ve 8Mpx foto-režimu. Bohužel, fotoaparát včetně gimbalu se ukázal pro tento typ kvadrokopteru příliš těžkým. Byl schopen se odpoutat a viset na asi 70% plynu. To by samo o sobě bylo ještě přijatelné, ale regulátory motorů se ukázaly být přetížené a opakovaně asi po 6 hodinách letu alespoň jeden z regulátorů vyhořel nebo začal pracovat s menším výkonem, i když jsem pro zlepšení chlazení instaloval lehký ventilátor.
Walkera UFO MX-400
Maják v přístavišti

Hlavním problémem byla skutečnost, že tento typ dronu má všechny regulátory motorů umístěny na jediné desce plošných spojů. Je pak nutné měnit vždy celou desku i při problémech s jen jediným regulátorem. Při ceně okolo 100 dolarů za náhradní desku regulátorů jsem se po druhé výměně rozhodl přestat používat tento dron pro focení a nadále slouží jen pro trénink. Bez přídavného zatížení fotoaparátu a závěsu (170g) funguje dlouhou dobu bez dalších problémů.

Jako nový "cestovní a mobilní" dron pro focení na dovolené jsem postavil DJI F-550. Při kompletní vzletové hmotnosti 2450 g včetně LiPo akumulátoru 6500mAh, GoPro kamery, gimbalu a video-vysílače vydrží ve vzduchu asi 12 minut a zatím se jeví být perfektním mobilním fotografickým a filmovacím zařízením na mé prázdninové výlety. DJI Flame Wheal F-550 je vybaven vestavěnou stabilizací letu a GPS řízením, takže letový komfort je s Walkerou UFO nesrovnatelný.

Fotografie na Panoramiu jsou poprvé uveřejněny v plném rozlišení 3200x2400 pixelů.


(Klikni zde pro zobrazení zeměpisné polohy v Google Maps)

Zámek Fasanenschloss z jihozápadu

Zámek Fasanenschloss z jihozápadu
Zámek Fasanenschloss z jihozápadu Zámek Fasanenschloss z severozápadu
Zámek Fasanenschloss ze západu Zámek Fasanenschloss ze západu
Maják z jihu Maják ze západu
Maják ze severu Maják ze severu

 

Více obrázků včetně údajů o jejich umístění naleznete pod mým účtem na Panoramiu nebo užitím aplikace GoogleEarth.

 

MTBiZTNj