Fotogalerie > Bulharsko

English

Nessebar patří k předním přímořským letoviskům bulharského černomořského pobřeží. Nachází se asi 30km severovýchodně od Burgasu. Historická část města, často označovaná jako "Perla Černého moře", se nachází na poloostrově vysunutém do moře (původně se jednalo o ostrov) připojeném k pevnině sypanou hrází. Bohaté městské muzeum představuje atrefakty více než tří tisíciletí bouřlivé historie. Původní trácká osada Menebria se ve starověké řečtině označovala jako Mesembria. Pod tímto jménem zůstala známa až to středověku. Nessebar nese znaky osídlení řadou předchozích civilizací v průběhu jeho bohaté historie. Jeho významný historický přínos potvrdilo i UNESCO zápisem města na seznam Světového kulturního dědictví v roce 1983.

Nessebar je přístavem i významnou turistickou destinací, o což se zasloužila rozsáhlá oblast přilehlých plážových resortů. Z nich největší - proslulé Slunečné pobřeží- se nalézá přímo v sousedství severně od města.

Letošní dovolenou jsme strávili právě na Slunečném pobřeží a jako obvykle - jeden z mých fotografických RC-modelů se tam vydal se mnou. Původní velikost snímků je 11 megapixelů. Kliknutím zobrazíte snímek v redukované velikosti 1920x1080 pixelů.

Zde klikni pro zobrazení pozice pořízení snímků

Celkový pohled z východu

Celkový pohled od severovýchodu Pohled na centrum starověkého města Pohled od severovýchodu
Střed starověkého města Basilika Svaté Matky (Holy Mother of God Eleusa) Kostel Panny Marie z východu Centrum od jihovýchodu
Kostel Panny Marie od severu Rybářská zátoka ze severu Jižní mys od jihovýchodu Zátoka s rybárnou
Rybářská zátoka od východu Rybářská zátoka od východu Celkový pohled z jihu Celkový pohled z jihovýchodu

Další obrázky včetně zobrazení pozice jejich pořízení pod mým účtem na Panoramiu nebo v aplikaci Google Earth.

 

NTEyZDE3